Peníze na rodinné hnízdo


Vždycky jsem si říkala, že až budu dospělá, že si co nejdříve vezmu nějakou hypotéku. Já jsem totiž takový člověk, který moc dbá na to, abych byla poctivá a také, abych hlavně bydlela v nějakém bytě. Nejsem takový typ člověka, co by stála jenom chodil do hospody nebo na diskotéky. Opravdu jsem chtěla co nejdříve založit rodinu a mít partnera a také mít vlastní bydlení. Jak se říká zasadit strom, zplodit syna a postavit dům, nebo jak to bylo postupně? To už nevím, ale takhle jsem to prostě chtěla. Ani by mě nevadilo, kdybych měla dceru. Je mi to úplně jedno. Hlavně chci žít opravdu poctivý, krásný a rodinný život.

Já si šetřím peníze.

Proto, když jsem měla partnera už asi třetím rokem, tak jsme si s partnerem řekli, že bychom si oba dva mohli vzít hypotéku. Přítel mi řekl, že aby mohl vyzkoušet americkou nebankovní hypotéku, sama jsem se nad tím zamyslela, protože jsem už o americké nebankovní hypotéce slyšela a musím uznat, že všichni lidé si tuto americkou nebankovní hypotéku chválili. Samozřejmě, že ze začátku jsem vůbec o tom nic nevěděla a netušila jsem, co to je. Proto jsem si vzala jednu příručku, kterou mi dali v bance. A právě v té příručce se psalo, že americká nebankovní hypotéka je populární a že nemá žádné skryté poplatky a že se velice snadno sjedná a je to jednoduché.

Bez peněz nic nepořídíte.

Tak jsem si řekla, proč bychom s partnerem nemohli vyzkoušet právě tento způsob financování naší nemovitosti? My jsme už měli vyhlédnuté dva domečky, stále jsme se nemohli rozhodnout. Nakonec to tedy rozhodla naše maminka, která řekla, že tamten dům se jí líbí více. Dali jsme na ní, nám to bylo vlastně jedno, protože nám se líbili oba dva domy. Jsme rádi, že nám banka schválila americkou nebankovní hypotéku, protože my díky ní už během půl roku mohli vesele bydlet v našem domečku. A tohle by se samozřejmě líbilo každému.