Hodnota peněz


V dnešní době jsou peníze docela hodně důležité a někdo je má dokonce na prvním místě. Když si vezmete, jak se všechno v obchodech zdražuje, je to opravdu na nic. Dříve všechno bylo levnější a nestalo se, že byste třeba museli za menší nákup platit tisícovku. Dneska už ale jdete do obchodu pro pár věcí a většinou někdy zaplatíte docela dost peněz, i když to není takový ten obrovský nákup třeba na měsíc (o tom raději ani nemluvím). A plno lidí peníze má úplně na tom prvním místě. Podle mého názoru jsou sice peníze důležité, ale ne zase až tak moc, aby je lidé měli na prvním místě.

S

Někdo je dokonce schopný pracovat velké přesčasy jen proto, aby dostal více peněz. V dnešní době to chápu, ale je třeba taky občas myslet i na odpočinek. Peníze jsou jen peníze Nebankovnihypoteky. A pamatujte si na to, že peníze budou pořád, ale my ne. Proto bychom se, pokud možno, kvůli finanční stránce neměli až tak stresovat, alespoň pokud je to trochu možné. Dost často narážím i na lidi, co ostatní posuzují podle toho, jaký mají majetek, nebo kolik mají peněz. A to je taky docela velká chyba. Hodnota člověka je totiž úplně jinde a rozhodně se nepozná podle finanční stránky.

S

Naopak, když má člověk dobré srdce a je chudší, tak je to kolikrát mnohem lepší. Rozhodně peníze k životu všichni potřebujeme, ale neměli bychom je dávat na první místo. Pokud máme například sen, že si chceme koupit dům a nemáme naspořenou celou částku, kterou dům stojí, tak jsou i další možnosti, a to je třeba hypotéka. A pokud máte trvalé a stabilní zaměstnání, tak to samozřejmě měsíčně zvládnete splácet a nemusíte se ničeho obávat. Pamatujte na to, že peníze jsou jenom jakýsi prostředek, díky kterému se máme lépe a dává nám větší možnosti. Ale na druhou stranu, za peníze si lásku, ani zdraví nekoupíte a můžete se stavět na hlavu.