Chráněný bazén


Z čeho jsou bazénové plachty vyrobeny je asi každému známo, nebo alespoň těm lidem, kteří je mají doma běžně je používají. Pro ty co o této zmínce doposud neměli ani ponětí, protože s nimi nepřišli do kontaktu, jsou to speciální tkané bazénové folie Chlorito.cz, které díky tkaním získávají čtverečkový tvar a zvýší tak svou pevnost a kvalitu. Folie jsou pro bazény ideálním materiálem, který mají za úkol ochránit. Ovšem od čeho mají chránit bazén. V hlavní řadě se jedná o ochranu před nepříznivými vlivy počasí, které sebou nesou spoustu nečistot a nepořádku, které by do bazénové vody bez plachty padli a znečistili bazén.

bazénová fólie

Je to tedy ochrana bazénové vody a tak zajištění stále kvality. Když se vám do vody nic nedostane, není důvod, aby se voda znečišťovala. Plachty tedy mají účel ochrany a ušetření financí v peněžence. To se myslí hlavně za chemikálie, které byste potřebovali v případě znečištění bazénu a na úpravy po bouřkách. Když, nebude co čistit, nebudete jich muset kupovat takové množství. Podobně vám ušetří za vodu, která se může v letních teplých dnech odpařovat a ubývat. Když bude bazén v nečinnosti zakrytý, nemusíte se být, že by odpar vody byl tak velký, jako když bazén necháte celý den odkrytý.

bazénová fólie

Proto je dobré bazén v letních dnech zakrývat, když se zrovna nekoupete. Dopouštění bazénové vody taky něco stojí a plachta v odparu zabrání. Posledním bodem je ochrana proti nechtěnému pádu. Možná se vám to zdá jako nesmysl, ale rozhodně to tak není. Musíte mít ovšem plachtu dobře upevněnou a napnutou, aby při pádu nedošlo k ponoru. Můžete tak zabránit utopení zvěře, která zabloudí anebo v pádu malých dětí, což se hodně stává. Stačí jen trocha nepozornosti a takové batole, které leze po čtyřech, může být v mžiku u bazénu a padnout do něj, jen proto, že si chce sáhnout na vodu nebo v lepším případě na plachtu, která se od sluníčka leskne. Takové pády jsou strašné a bazénová plachta vám může pomoci a ochraně zvířat i malých lidí. Tak má podle vás plachta smysl?