Projednejte se svým instalatérem topení v podlaze

Máte zájem o podlahové vytápění a nemáte přesnou představu o tom, jaké výhody či úskalí to přináší? Pak vám doporučujeme vznést řadu dotazů na vašeho instalatéra. Na co byste se jej například mohli zeptat?

podlahové topení

Úspora nákladů – podlahové vytápění je úspornější, než klasické ústřední topení s radiátory. Z radiátoru stoupá teplý vzduch kolmo ke stropu (teplý vzduch je lehčí, než studený), a teprve odtud prohřívá zbytek místnosti, přičemž se stává, že je u země chladněji – proto se také mnohdy obytné prostory zbytečně přetápí. U topení v podlaze se šíří teplo po celé ploše vzhůru, tím pádem se lépe smísí studený a teplý vzduch a výsledkem je komfortnější prostředí. Máte tu pocit, že je vám teplo jak od nohou, tak i na zbytek těla.

Reflexní terapie – kdo z vás si někdy nechal provést reflexní masáž chodidel, zřejmě si dobře uvědomuje, jak účinná je to metoda, a jak velký vliv má na fyzické i psychické zdraví. Je to způsobeno citlivými receptory, které se na chodidlech nachází, a na ty příznivě působí nejen doteky dlaní, ale i teplo. Chůze po vyhřáté podlaze tak trochu tuto techniku napodobuje a přispívá k lepší náladě, prokrvování vnitřních orgánů a k lepší funkci imunitního a lymfatického systému.

regulátor topení

Odstraňování závad – někteří lidé mohou mít obavy z případné závady. Jestliže totiž praskne radiátor, jednoduše vypustíte vodu z topné soustavy a radiátor necháte vyměnit či opravit, aniž byste kvůli tomu museli vystěhovat celou místnost. Prasklina v podlahovém topení však způsobí rychlé rozlití kapaliny třeba i po celé podlaze, a to by znamenalo vše z místnosti vynést a začít bourat betonový potěr. Toto se skutečně mohlo odehrát ještě před pár lety, ale dnes už mají instalatéři z Ostravy https://instalater.mozello.cz/ k dispozici lepší metody pro odhalení místa úniku vody, například poslechové tyče Hykron a formovací plyn. Nic se nemusí bourat, pouze se odkryje místo, kde se nachází závada, což je zpravidla na velmi malé ploše.

5/5 - (2 votes)