Na co jsou krejčovské panny.


Krejčovské panny, určitě jste už o nich slyšeli, nejedná se ovšem o panenky pro malé roztomilé holčičky, ani o barie figuríny. Tyto panny slouží k práci. Většinou je využívali krejčí, které na nich zkoušeli různé velikosti. Krejčovské panny jsou figuríny, které začínají krkem a končí pasem. Nemají hlavu ani zbytek těla pod pasem. Slouží jako pomocná věc v krejčovství. Používali se hodně dříve, kdy se spousta věcí šilo ručně a pečlivě. Toto odvětví se ovšem taky vyvinulo a většina věcí je teď dělána strojově. Práci mnoha žen, tak nahradili stroje. Ovšem to se nejedná jen o oděvnictví, ale o většinu průmyslové výroby. Dříve se vše dělalo ručně a poctivě. Dnes je to bohužel již jinak, ale krejčovské panny ještě u spousty žen, najdete doma.

krejčovské panny

U těch co se snaží udržet ruční šití stále jako živou profesi. Spousta maminek se dalo na šití dětského oblečení, neboť látky jsou krásné a mají mnoho moderních vzorů, které mohou švadlenky použít. Proč kupovat to, co má každý a nevybrat si něco z ruční práce, které jsou originální a krásné. Toto dětské oblečení je z pohodlných látek, jako je a příklad teplákovina a má krásné vzory.

krejčovské panny

Můžete mít na podzimní období a jarní zimní dny krásnou oboustrannou čepici, která je z jedné strany jednobarevná, například starorůžová a z druhé strany má krásný jemný květinový vzor. Nejsou to ovšem jen čepice, ale i mikiny, tepláky, trička, sukně i šaty. Výběr je veliký a můžete spoustu takových žen najít na stánkách, když jsou nějaké slavnosti. Ať už se bude jednat o pouť, historické slavnosti nebo o výjimečné dny, které se zapsaly mezi krásné svátky. Krejčovské panny mohou využívat i ženy, které rády háčkují. Stejně tak jim poslouží jako vzorová modelka. Do dnes se tento druh pomocníka prodává a můžete ho mít i vy doma. Stačí se jen věnovat takové činnosti, u které krejčovskou pannu využijete.