Mnozí z nás žijí v přesvědčení, že co podnikatel, to boháč. V mysli takových lidí je totiž utvořen názor, že podnikatelé nemohou tříd bídu s nouzí, mít málo peněz nebo třeba nemít vůbec žádné. Protože podnikatelé jsou přece svými vlastními pány, a tak si mohou říci, kolik chtějí od kterého zákazníka dostat za co zaplaceno, řeknou si logicky o dost a pak by tedy měli dost peněz mít. Nebo ne?
Samozřejmě, že někdy ano. A někdy také ne. To totiž nezáleží jenom na takových podnikatelích samotných. Ti si skutečně můžou určovat své ceny, jenže zákazníci pak tyto ceny nemusí akceptovat. A pokud existuje levnější konkurence, také je neakceptují. Podnikatel může potřebovat dostat za svoje zboží nebo službu tolik a tolik peněz, aby se mu to vyplácelo, může takové žádoucí cifry klidně napsat na cenovky, zveřejnit v internetovém i kamenném obchodě i v reklamě. Ale když to lidé nemíní zaplatit, zůstane nabídka nevyužita. A zboží pak leží někde ve skladu nebo v regálech a peníze za toto jsou v nedohlednu. A kdo ví, zda si to vůbec někdy někdo koupí.
A tak mají podnikatelé problémy třeba s tím, že se jim toho nedaří za žádoucí ceny prodat dost. A pak se musí čekat, až někdo projeví přece jenom zájem. Nebo se musí snižovat ceny, vyhlašovat akce a nakonec někdy prodávat třeba i pod cenou, jenom aby z toho aspoň nějaké peníze byly. Protože podnikatel potřebuje jet dál, potřebuje podnikat a žít, a to nejde, když utopil své peníze v nějakých těch neprodejných skladových zásobách.
A když se nedaří k dostatku peněz navzdory vší té snaze přijít, musí přijít ke slovu třeba i podnikatelská půjčka. A mám-li být konkrétnější, pak se podnikatel často dostane nejsnáze k penězům, když využije hypotéky bez registru od nebankovní společnosti. Protože tady se nemusí dokládat hora relevantních dat, tady se dlouho neschvaluje žádost ani se nehážou klacky pod nohy kvůli prkotinám. A podnikání se tím dá spasit.