Pro domácí plavání


Naložit se do bazénu a jen tak si vychutnávat studenou vodu a nebo si zaplavat je pro mnoho lidí jediný útek před horkem. Každý rok jsou během letní sezony narvaná koupaliště k prasknutí, protože kdo může, utíká před sluncem do vody. Pokud ale máte doma kousek volného pozemku, můžete si podřídit svůj vlastní bazén, který budete mít jen a jen pro sebe. Proč si neužít koupání v soukromí, když jsou dnes bazény cenově dostupné?

schody do bazénu

Pokud se rozhodnete pro klasický plastový bazén, rozhodně toho nebudete litovat. V dnešní době jsou to nejkvalitnější bazény, jaké si můžete pořídit. Jsou vyrobeny ze speciálního plastu, který je odolný a vydrží jak horké slunce, tak zimní mrazy. Plastové bazény jsou i odolnější vůči mechanickému poškození, takže pokud chcete mít kvalitní bazén co vám vydrží, rovnou zapomeňte na ty nafukovací. Problém nastává v případě propíchnutí, což není nic neobvyklého.

Jaký bazén vybrat?
Pokud chcete mít bazén na mnoho let, vyberte si třeba zapuštěný bazén. Je to typ bazénu, který se vkládá do připraveného otvoru v zemi. Ten je potřeba vybagrovat, protože jde většinou o velké rozměry. U nás najdete mnoho rozměrů bazénů, a vybrat si můžete

  • Kulatý
  • Oválný
  • Čtvercový
  • Obdélníkový

Všechny naše bazény si můžete vybrat podle rozměru. Na našem webu také najdete mnoho užitečných tipů, které vám pomohou vybrat velikost podle vašich potřeb. Určitě vás zajímá, jaká je za zapuštěný bazén cena. Nejlevnější bazény se dají koupit hluboko pod 100 tisíc korun, takže si určitě vyberete.

žena v bazénu

Nezapomínejte na údržbu, která má obrovský vliv na životnost vašeho bazénu. Velice důležité je pečovat o povrch bazénu, například prostřednictvím bazénového vysavače, který efektivně odstraní všechny povrchové nečistoty. Vybírejte sítkem spadlé listy a větvičky, a také pravidelně používejte chemii určenou výrobcem.