Kdo za vás uklidí panelák


Znáte televizní seriál „Dnes v jednom domě“? Byl natočen na konci sedmdesátých let minulého https://cs.wikibooks.org/wiki/Ma%25C4%258Far%25C5%25A1tina/Minul%25C3%25BD_%25C4%258Das století a mimo jiné propagoval i nesnadnou výstavbu panelových sídlišť. Paneláky jsou mnohými z nás dodnes kritizované, že hyzdí architektonický ráz měst, a že jsou to krabice, vyskládané těsně vedle sebe a lidé tu žijí natěsnáni jako sardinky v plechovce, ale přiznejme si, že kdybychom je neměli, a že kdyby byla konstrukce chatrná, že by paneláky musely být strženy, miliony lidí by se v naší zemi stali bezdomovci, což by mělo obrovský negativní vliv na ekonomiku, mezilidské vztahy, kriminalitu atd.

panelový dům

Buďme rádi, že paneláky stojí na svém místě a jestliže v některém z nich žijete i vy, dbejte o to, aby v nich byl pořádek a čistota.

O úklid panelových domů se většinou starají samotní majitelé bytů či nájemníci. Uklízí společné prostory dle rozpisu, ale ne všude to jde ideálně, a někde se dokonce lidé nedokážou shodnout na vytyčeném cíli, a tím je čistší a kulturnější prostředí, v němž žijí. Jestliže se v paneláku najde několik partají, co vysloveně úklid zanedbávají z lenosti a pohodlnosti, je v podstatě nemožné je přesvědčit, aby svůj postoj přehodnotily. Tehdy se vyplatí odhlasovat na domovní schůzi většinovým počtem hlasů zástupný úklid úklidovou firmou.

městské sídliště

Úklidová firma si bere na starost v rámci úklidu paneláků veškeré úklidové práce ve společných prostorách. Nestane se tedy, že ji musíte úkolovat a dohlížet na ni, odvede svou práci spolehlivě a precizně. Postará se o úklid chodeb a schodišť, vstupního vestibulu, suterénních prostor, výtahu a také o mytí oken.

Mytí oken je činnost i velmi nebezpečná, jakmile překročíte dvě nadzemní podlaží. Pád z takové výšky již většinou nikdo nepřežije, což prokazují policejní či zdravotnické statistiky. Pověřením umývání oken externí firmu zajistíte i větší bezpečnost obyvatel vašeho domu, úklidové firmy si dovedou poradit, aby k pádu z okna nedošlo, jsou to profesionálové a mají své osvědčené metody a postupy.