Kdo u nás využije sněhové řetězy 205 60 r16


Všichni víme, že k automobilu patří také výbava, a to jak ta povinná, tak i nepovinná. Ta nám má usnadnit neobvyklé situace, se kterými bychom se mohli na svých cestách setkat. Typická je zde například povinná lékárnička či rezervní pneumatika, zařadit sem však můžeme také sněhový řetěz, jako jsou například sněhové řetězy 205 60 r16.

Ty slouží k tomu, aby automobil dokázal jet i v hluboce zasněženém terénu. Je však otázkou, kolik z nás se s něčím takovým vůbec setká, zvláště když vezmeme v úvahu čím dál mírnější zimy v důsledku globálních změn klimatu. Nabízí se tedy otázka, zda se v našich končinách jedná skutečně o nezbytnou součást výbavy.

auto na cestě do hor

Pravdou je, že hlavní tahy i silnice ve městech jsou relativně dobře udržovány. Jistě, občas na technické služby nadáváme, avšak je pravdou, že se jim většinou daří udržet silnice sjízdné. Pokud tedy své auto používáme pouze k pojíždění mezi domovem a zaměstnáním, pak sněhové řetězy nebudou potřeba. Naopak, jejich použití by mohlo snadno poškodit asfalt, za což by vám nikdo nepoděkoval.

zmrzlé sněhové řetězy

Jiná situace je však v horách, a to i v těch našich českých, které jsou v porovnání s jinými dost nízké. Zde se v zimě může vyskytnout skutečně hluboká sněhová pokrývka, která navíc není příliš často odstraňována, zvláště na vedlejších tazích. Když k tomu přidáme i prudké stoupání a klesání, které je zde celkem časté, je jasné, že bez řetězů se zde neobejdeme.

Zde tedy záleží na tom, kam jezdíme a jak svůj vůz vlastně využíváme. Avšak i když se pohybujeme pouze po městě, rozhodně není špatný nápad si je pořídit. Nikdy totiž nemůžete vědět, kdy budete muset nebo chtít jet v zimě do hor. Shánět jej pak na poslední chvíli není ideální, neboť často koupíme nějaký nekvalitní model, neboť nemáme příliš času pátrat, který by pro nás byl nejlepší. Lepší je tedy být předem připraven.