Prima technika

Jo myslím si, je opravdu hodně lidí, kteří se zajímají o techniku anebo o něco podobného. Já sama jsem vždycky chtěla být nějaký počítačový technik. Protože o počítače se zajímám opravdu ve velkém a na počítači umím zacházet od svých osmi let, a to doopravdy dokonale. Technika mě baví a já jsem si vždycky myslela, že také půjdu studovat nějakou technickou univerzitu, abych se všechno naučila dokonale. Také jsem neviděla vůbec nic jiného, že ne že v dospělosti, takže budu pracovat jenom s nějakou technikou, a to nejlépe s počítači. Jenomže jak už to, tak bývá, někdy svět není tak růžový, jak si člověk myslí.

Solar panely.

Ne každému člověku to splní takové sny, jak by si přál. Samozřejmě, že u mě to dopadlo tak, že jsem sotva udělala maturitu. Studovala jsem sice jenom ekonomickou školu střední s maturitou, ale opravdu maturity jsem udělala jenom tak tak. A udělala jsem maturitu s odřenýma ušima. Skoro nic mi tam nešlo, kdybych se měla zaměřit pouze na ty technické obory, jako například informatika a tak podobně, tak to mi šlo opravdu dokonale. V tom jsem vynikala a kolikrát mi také učitelé sami říkali, že jsem v tom tak dokonalá, že bych snad výuku počítačů mohla také vyučovat na celé střední škole.

Co vy a technika?

Je logické a samozřejmé, že tohle mi velice hodně lichotilo, takže jsem si řekla, že když vlastně budu se rozvíjet v technice a v počítačích dále, že vlastně na ničem jiném nezáleží. Jenomže to byl opravdu veliký omyl. Právě kvůli špatné maturitě a velice špatným známkám jsem potom nedostala šanci takovou, abych se dostala na technickou fakultu. Chtěla jsem studovat. A moc mě to lákalo a učení mě vážně bavilo. A když jsem si řekla, když jsem viděla ve snu to, že bych mohla studovat obor, který miluji už od dětství, tak to pro ně byla veliká výzva a také výhoda. Protože když člověk se věnuje něčemu, co ho opravdu hodně baví a zajímá se o to, tak je potom velice vysoká pravděpodobnost, že z toho bude mít samé jedničky anebo maximálně dvojky. Myslím si, že jsem udělala chybu, že na zbytek učení jsem kašlala.