Cokoli skleněného vypadá nesmírně křehce, ať už se zahledíme na konferenční stolek zhotovený ze skla, anebo nápojovou sklenici. Míváme v takových okamžicích pocit, že musíme být velmi obezřetní, abychom nohou nezavadili o nohu stolu, nebo abychom náhodou sklenici neupustili na zem. Sklo je však materiál velmi houževnatý a v některých aplikacích dokonce překvapivě pevný a robustní. Jedním z příkladů jsou akvária, ta jsou sice poměrně křehká, ale sklo odolá i velkému tlaku vodního sloupce, na což také reaguje průhybem, všimnete si, že zejména čelní a zadní skla u akvárií se po naplnění vodou poměrně znatelně zaoblí.
Sklo je ovšem možné vyrobit i jako materiál speciální – tvrzený, který lze s úspěchem využívat ve stavebních technologiích. Zde se pak dostáváme do zcela odlišné oblasti a můžeme říci, že se jedná o nadčasové záležitosti, překonávající vlastnosti kovů a jejich slitin.
Jistě vás tedy nepřekvapí, že existuje i skleněné zábradlí, a že jej lze instalovat i ve výškových budovách. Můžete s ním doslova vyzdobit, ano – vyzdobit panelákový balkon a zasklít jej tak, že jej proměníte v zimní zahradu. Uzavřený balkon a lodžie ve skle jsou pak ideálním prostředím pro pěstování některých druhů pokojových rostlin.
Skleněná zábradlí vypadají dobře všude, ať už je umístíte do ultra moderních, anebo rustikálních prostor. Sklo se velmi snadno ladí ke všem barvám, zejména to transparentní, ale i některá kouřová či mléčná skla můžete mít například v podobě zábradlí na balkoně kombinované se žlutou, červenou, zelenou či krémovou fasádou. Co je však pro sklo typické, je jeho optická čistota a svěžest, velmi jednoduše jej vyčistíte a máte ihned před sebou stavební prvek, jehož kráse se stěží vyrovná jiný. Kovové zábradlí je v porovnání s tím skleněným vždy těžkopádné, a i když je čisté a leskne se jako sklo, nikdy z něj sklo neuděláte.