Léto – čas dovolených a výprav s pronajatým vozem

Také máte rádi léto, čas prázdnin a dovolených, kdy máte konečně více času na sebe a své blízké, na vaši rodinu, děti a přátele, s nimiž se můžete vypravit kamkoli za hranice všedního života? Kdo by neměl, vždyť právě v létě můžeme konečně odhodit teplé svrchníky, obléknout pouze lehký oděv a vyběhnout ven, v očekávání příjemného počasí, kdy nemusíme vynakládat energii na zahřátí, a nemusíme dávat pozor, abychom neuklouzli na nějaké námraze.

jízda na výlet

Málokdo zůstává v létě doma, toužíme opustit příbytky a změnit prostředí, vidět něco jiného, než co vídáme každý den, chceme se toulat v lese, po horách, pobývat u vody nebo si dopřát jízdu na kole po zajímavé cyklotrase. Uspořádat výlet do přírody není nic obtížného, postačí vám k tomu pouhý mapový podklad a trocha fantazie, abyste dokázali sestavit vhodný celodenní program, který navazuje na další volné dny. Co však musíte důkladně promyslet, je zejména ubytování a volba vhodného dopravního prostředku.

dívka s kufrem u silnice

Teoreticky se na výlet můžete vydat třeba vlakem nebo autobusem, takto to bylo běžné ještě před dvaceti, třiceti lety, kdy neměl každý k dispozici vlastní vůz, a kdy se běžně vydávali na cestu lidé s jízdními koly nebo dokonce vodáci tímto způsobem přepravovali po železnici své lodě. Přece jen je ale osobní automobil výhodnější, máte tu své soukromí a hlavně si naplánujete cestu podle svého, nezávisle na jízdních řádech, omezeném nákladovém prostoru a dalších externích záležitostech.

Některým lidem se však nevyplatí vůz vlastnit, zejména pokud jej nevyužívají denně ke své práci, protože vlastnictví a provozování auta není zadarmo a musíte neustále platit povinné ručení, STK, dálniční známky, havarijní pojistky, výměnu pneu a kapalin a investice do náhradních dílů. V takovém případě je tu k dispozici autopůjčovna v Praze 9, jako společník pro vaše výlety a další akce, které máte v plánu v průběhu roku uspořádat.