Jaké je nejkomfortnější vytápění domů a rekreačních nemovitostí

Když hovoříme o bytovém komfortu, máme na mysli řadu ukazatelů, mezi nimi například kvalitně provedenou elektroinstalaci, rozvody vody a odpadů, vybavení koupelny a kuchyně, okna, dveře, stínící techniku, ale v první řadě v zimním období vytápění. Co vám bude platné, pokud budete mít moderně vybavenou kuchyň, když budete v jejím rohu mít kamna na uhlí a docházet každý den do sklepení po schodech s uhlákem a každou hodinu přikládat brikety. Budete tím ztrácet spoustu času, energie, a zároveň bude bytový prostor plný sazí, popela, a špíny. Úklid vám zabere dalších několik hodin, takže se sice budete procházet v krásné kuchyni, ale budete tu spíše fungovat jako otroci a sluhové.

regulátor topení

Jestliže se máme zaměřit na komfortní vytápění, musí to být něco, co nevyžaduje velké nároky na obsluhu, co dobře vypadá, co výborně rozvádí teplo v domě, a co také nevyžaduje astronomické náklady na topné suroviny.

Všechna tato kritéria splňuje topení v podlaze. Podlahové vytápění Technologie budov lze propojit s krbem a krbovou vložkou, anebo s tepelným čerpadlem, což jsou dva nejúspornější topné zdroje. Podlahové topení je v podstatě neviditelné, nikde není žádný radiátor, ani žádné jiné těleso nebo stoupačky, a co se týče tepelného komfortu, je vcelku jasné, že teplo stoupá od podlahy vzhůru ke stropu z celé plochy, nikoli jako z radiátoru pouze pod oknem. Díky tomu nemusíte místnost přetápět a ještě ušetříte za topný zdroj.

teplo v domě

Na co bychom ovšem neměli zapomínat, je komfort na bosá chodidla. Mnozí lidé si neuvědomují, že chodidla – to není jen lechtivá část těla, na kterou navlékáme ponožky a obouváme boty, je to spojnice mezi tělem a zemí, jsou na nich citlivé reflexní body, a s nimi lze také úspěšně léčit řadu chorob reflexními masážemi, anebo působením tepla. Kombinace tepla a doteků (v případě chůze po teplé podlaze) je účinným preventivním nástrojem pro posílení imunitního a lymfatického systému, nervové soustavy a krevního oběhu.