Člověk není bez peněz nic


Když má někdo peníze a je ochoten ‚pustit chlup‘, těší se obvykle zájmu ostatních lidí. I kdyby dotyčný sám nestál za nic, jeho peníze jsou pro každého atraktivní a kdekdo by od dotyčného nějaké také rád získal. A tak se solventním lidem poskytuje kdeco, klidně všechno, o co si tito jenom řeknou. Ať je tu zájem o nějaké zboží nebo službu, ten, kdo může zaplatit, má prakticky jisté, že se dočká toho požadovaného. Vždycky se najde někdo, kdo mu za peníze vyhoví.

polské zloté

Život solventních lidí je tedy jednoznačně lepší než život jejich pravých opaků, tedy lidí, kteří jsou na tom finančně nevalně nebo třeba i vysloveně bídně. Ti, kdo mají peníze, se mají. A ti, kdo je nemají? Ti se sice mohou také mít dobře nebo aspoň slušně, ale aby toho dosáhli, musí si vzít někde aspoň půjčku. Když není dost peněz vlastních, je dobré mít aspoň nějaké půjčené, které nabízejí naprosto identické možnosti. Jenom s jediným rozdílem, jímž je skutečnost, že vlastní peníze jsou vlastní, kdežto ty půjčené musí člověk později vrátit.

A tak si lidé někdy berou půjčky. A i když si tím zlepšují momentální situaci jen na úkor své vlastní budoucnosti, nemusí to být špatný nápad. Když si tedy člověk půjčuje na něco rozumného a bere v potaz své ekonomické možnosti, to aby se následně zvládl s onou půjčkou vypořádat.

polské stovky

Ale to jsem poněkud předběhl sled událostí. A proto se raději vrátím o kousek zpět. Je třeba si nejen vybrat půjčku, kterou dlužník dokáže bez problémů vrátit, ale také je nutno https://slovnik.seznam.cz/cz-en/%3Fq%3Dnutno si vybrat půjčku, kterou dotyčný vlastně vůbec dostane. Protože to není samozřejmost a snaha o získání nedosažitelné půjčky by se minula účinkem, neměla by smysl.

A proto by si lidé s velkými problémy neměli půjčovat v bankách, ale spíš u benevolentnějších nebankovních společností, kde se snáze uspěje třeba u hypotéky bez registru, jež je tu pro kohokoliv z majitelů realit. Tedy nemovitostí. Protože právě nemovitostí se tu splácení zaručuje, a kdo ji může nabídnout coby záruku, snadno přesvědčí, že si půjčení peněz zaslouží. A dostane je.