3 tipy, jak z balkonu vykouzlit místo plné života


Začiatok formuláraNěkteří lidé by vám vlastnictví balkonu mohli jen závidět, pokud ale vy sami nevíte, k čemu takový prostor využít, může se za pár týdnů či měsíců proměnit ve skladiště věcí, které doma přece nepotřebujete, ale nemůžete se jich zbavit, nebo v místo, které vlastně ani pořádně nevíte, že je součástí bytu, jeho přítomnost tak nějak nevnímáte a velmi jednoduše tak můžete přijít o možnosti, jež vám balkon nabízí. A to by přece byla škoda!

Gauč na terase

Vrhněte se do úklidu

Základem pro všechny projekty je získat plochu, se kterou můžete pracovat. A pokud je váš balkon až po zábradlí zaskládaný hromadami věcí, nebo si na jeho úklid už ani nepamatujete, co vám brání, se do něj vrhnout právě teď? Balkony naštěstí většinou nejsou natolik velkými prostory, že by vám jejich úklid zabral několik dní. Za pár hodin tak máte hotovo a můžete v úpravách pokračovat.

Vymyslete účel dalšího používání

Další úpravy většinou není možné uskutečnit, pokud se nejdříve nezamyslíte nad tím, k jakému účelu balkon dále budete používat. Stane se pro vás odpočinkovým místem s pohodlným křesílkem, malým stolkem a výhledem na proměny venkovního počasí? Nebo na něm vytvoříte malou zahrádku s voňavými plody v plastových hranatých květináčích? Vykouzlíte z něj snad místo, které vám díky své exotičnosti stále bude připomínat letní dovolenou? Rozhodnutí je jen na vás.

Židle na balkoně

Upravte jej podle svého nápadu

A nakonec už zbývá jen nakoupit vybrané dekorace a nábytek, kterými svůj balkon dovedete k dokonalosti. Nezapomeňte se však zaměřit na to, aby zejména nábytek byl určen do venkovních podmínek, protože ne vše, co máte doma, je vhodné i k použití v mrazech či deštích. A jakmile máte bakon zařízený podle svého vkusu, přejeme vám, aby čas, který na něm budete trávit stál za tu práci, kterou jste do jeho vylepšení investovali a mnohonásobně se vám vrátil.