Čištění bazénového dna vám může zlepšit náladu

Úklid domácnosti včetně vysávání koberců nepatří u mnohých z nás zrovna k oblíbeným činnostem, ale pokud se zamyslíte nad tímto jevem více do hloubky, uvědomíte si, že právě uklízení přispívá k lepší náladě a psychické pohodě. Pořídíte-li si ruční bazénový vysavač, který je jakýmsi ekvivalentem sáčkového vysavače v domácnostech, a tentokrát nemáme na mysli robotický mechanismus, bude údržba bazénového dna přinášet podobné výsledky.

žena v bazénu

Čistota pod vaší kontrolou – robotický vysavač si poradí s očistou dna perfektně, ovšem nebude to zadarmo, ceny těchto mechanismů jsou ve zcela odlišné kategorii, v porovnání s obyčejným ručním nástavcem na teleskopickou tyč, který pohání vaše paže. Za ruční vysavač bazénu zaplatíte jen pár stovek, a pokud jste pečliví, dno bazénu vyčistíte úplně stejně dobře, jako robotický stroj.

voda v bazénu

Endorfiny – zde se dostáváme na tenký led, protože mnozí z vás si raději připlatí a koupí samočinný vysavač, který odvede práci za ně, a ušetří čas. Jenže ona je to mince o dvou stranách. Na té druhé se nachází vaše lenost, která vás ochuzuje o možnost zlepšit kondičku a mimo jiné i vaši náladu. Fyzický pohyb uvolňuje do krevního oběhu hormony štěstí, zvané endorfiny, a po uklizení dna bazénu budete mít lepší pocit nejen z dobře odvedené práce, ale i díky zmíněným hormonům.

Svalová hmota a krevní oběh – někteří z vás pravidelně chodí do posiloven a podobných cvičebních prostor, aby si tu zaplatili možnost zapracovat na svém fyzickém těle. Práce s ručním vysavačem vám poskytne něco podobného, a navíc zcela zdarma. Posílíte krevní oběh, imunitní systém a lymfatický systém, protáhnete většinu svalů včetně těch, co bývají zakrnělé, například zádové a vnitřní břišní svaly, a to vše bez cvičebního instruktora a placených lekcí. Ručním vysavačem zkrátka ještě vyděláte, namísto abyste zbytečně utráceli.