Krásný trávník

Také někdy přemýšlíte nad tím, proč váš trávník není tak dokonalý, jak byste si přáli? Myslím si, že každý člověk by chtěl mít opravdu krásnou zahradu, a to včetně krásného a rovného, a hlavně zdravého trávníku. Zmiňují hlavně slovo zdraví, protože já mám na zahradě kolikrát taková veliká rezavá anebo šedá kola, takže absolutně nechápu, proč to tam mám a proč se to děje, když trávník opravdu pravidelně v létě sekáme a opravdu každé tři dny, jak nám bylo doporučeno zahradníkem, tak stejně máme opravdu škaredou trávu. Nerozumím tomu, proč se tam dělají oranžové fleky, tak jsem se raději podívala na internet, abych se pořádně dozvěděla, co trávníků chybí.

Krásný trávník.

Dozvěděla jsem se, že mu chybí různé vitamíny, takže klidně stačí i obyčejné pivovarské kvasnice, které rozpustím ve vodě a potom tou vodou překryji rezavá místa. Takže jsem si řekla, že tohle vyzkouším. Tam se na internetu slibovalo, že během tří týdnů se trávník zlepší. Nejenomže to trvalo více, ale ani po pěti týdnech se vůbec nic nezlepšilo. Také jsem se později dozvěděla, že jde o velikou chybu a nemoc trávníku. Prý je to plíseň. Absolutně nechápu, jak se tam plíseň na náš trávník mohla dostat, když opravdu o trávník pečujeme. Nemohl být ani zapařený, protože my ho pravidelně sekáme, takže kdybychom měli opravdu dlouhou trávu, tak třeba rozumím tomu, že se to tam po dešti zapařilo anebo po ránu, jak bývá ranní rosa.

Zahradu mám ráda.

Také jsem se dozvěděla, že právě mulčování trávy je pro trávník opravdu hodně vhodný. Takže jsem se podívala na internet a objednala jsem si jednu firmu, která se zabývá mulčováním trávy. A ti mi tam vysvětlili, že mulčování trávy https://seceni-mulcovani.cz/mulcovani-travy se provádí tak, že právě musí být kratší tráva, která se potom poseká traktůrkem, kdy traktůrek opravdu rozmělní trávu na drobné částečky, která se potom nechá volně na trávníku. A ta tráva tam logicky tleje, takže se potom z toho udělá velmi přírodní hnojivo. Nemusíte používat tedy žádnou chemii, aby váš trávník rostl skvěle, ale stačí opravdu obyčejná zetlelá tráva a uvidíte, že mulčování trávy vám udělá zázraky.