Chtěli byste kovovou krásu?


Už dávno přišlo lidstvo na to, že jsou kovy užitečné materiály. A tak jsme tu měli dokonce celé epochy, jež po nich byly pojmenovány. Měli jsme tu třeba dobu železnou či bronzovou. A k tomu můžeme trochu bez souvislosti přihodit i to, jak často vzpomínáme na staré zlaté časy.

Lidstvo se postupem svého vývoje naučilo získávat a zpracovávat nejeden kov. A jak víme i z učebnic dějepisu, už dávno se přišlo na to, že kovy nemusíme nezbytně používat jenom k výrobě něčeho funkčního, co nám má sloužit dejme tomu k usnadnění práce, ale že tyto dobře poslouží i k výrobě šperků a jiných esteticky hodnotných předmětů.

kovářská práce

Po řadu let tedy bylo běžné, že se u nás činili kováři, vyrábějící vše, co bylo lidmi žádáno. A o tuto tradici nás vlastně připravil až socialistický režim, který soukromým podnikatelům nepřál a před skvostnými výtvory dával tradičně přednost nějakým těm tuctovým výrobkům, které chrlil průmysl ve velkých kvantech.

Ale ani onen režim tradici kovářského umění nezlikvidoval docela. A tak i dnes najdeme zpracovatele kovu, kteří nejsou pouhými dělníky, ale i učiněnými umělci a mistry svého oboru. A od těch se dá očekávat něco víc než jenom fádní kovové výrobky, které splní svoji funkci, ale nic víc.

kovářská práce

Umělečtí kováři a zámečníci z kovářství Praha Artsmith jsou řemeslníky, kteří se za plody své práce v žádném případě nemusí stydět. Protože dokážou pro kohokoliv vyrobit na zakázku kdeco, co je nejen funkční, ale i nádherné. Což si v dnešní době lidé cení. Dnes už dává kdekdo přednost třeba nádherné kované bráně nebo brance před něčím, co je sériově továrně vyráběné, dnes už má spousta lidí u svých schodišť raději nádherné než primitivní zábradlí. A kdekdo chce toto mít vyrobené vysloveně na zakázku. A právě v této firmě mu plně vyhoví. Protože kdo umí, ten umí. A tady opravdu umí.